Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Kde: 14. budova

Kdy: 10:00 – 18:00

PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost

stálá expozice – 3. podlaží budovy 14

Tři témata, jeden princip. Na ploše 1500 m2 najdete v moderně pojaté expozici muzeum obuvi, výrobní obuvnickou linku či prodejnu a další informace z historie firmy Baťa. Slavné tvůrce zlínských filmových ateliérů připomíná filmový kabinet s desítkami filmových figurek a obrázků. Tatra 87 zdobí expozici cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, kterou doplňují filmové projekce nebo řada fotografií a předmětů dovezených z několika kontinentů. Expozice nabízí řadu interaktivních prvků pro děti i dospělé.

FRANTIŠEK BARTOŠ: Pedagog, jazykovědec, etnograf

stálá expozice – 5. podlaží budovy 14

Pamětní síň zlínského rodáka připomíná nejen jeho život, ale také hravou formou seznamuje s jeho prací v oblasti moravských nářečí nebo s lidovými pranostikami a hádankami, které sesbíral.

POCHODEM POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

  1. podlaží budovy 14

Výstava Pochodem pod císařským praporem připomene nejen památné události roku 1918, ale i předchozí čtyři staletí pod nadvládou habsburské monarchie. Naše dějiny se zde odvíjejí na pozadí desítek válečných konfliktů, v nichž museli bojovat čeští vojáci. K vidění budou uniformy a zbraně z období 30leté války, z napoleonských válek, prusko-rakouské války i 1. světové války, a to ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně i dalších muzeí.

OBRÁZKY Z HISTORIE LÁZEŃSKÉ LÉČBY

  1. podlaží budovy 14

Historie lázeňské léčby od lidového léčitelství po moderní postupy se zaměřením na lázně Luhačovice.

Pořadatel:

Partneři:

Partnerská města:

partner
partner
partner
partner

Webdesign by REKLAMNÍ INŽENÝŘI